RODINNÁ SOBOTA: Môj dom – môj palác / Dni architektúry 2023

30.09.2023 / 15:00

Tvorivá dielňa pre rodiny s deťmi.
V rámci rodinnej soboty budú mať návštevníci možnosť zažiť už dvanásty ročník česko-slovenského festivalu Deň architektúry, ktorý sa uskutoční v Rosenfeldovom paláci v Žiline.
Súčasťou tohto podujatia bude aj tvorivá dielňa pre rodiny s deťmi. Motto tohtoročnej edície je Objav konštrukcie!
Na dielni budete mať príležitosť vyrobiť vlastné modely budov pomocou krabíc, ktoré si prineste z domu. Tieto krabice si budú mať možnosť vyzdobiť rôznymi materiálmi podľa vlastného uváženia. Snahou je využiť aj odpadový materiál pri výrobe domov, hradov a palácov, aby účastníci objavili krásu recyklácie.
Nutnosť priniesť vlastné krabice, vekové ohraničenie 5 – 15 rokov.Jedenkrát do mesiaca pripravujeme podujatie s názvom Rodinná sobota, ktorej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

Kapacita je obmedzená, preto je účasť podmienená prihlásením (info@rosenfeldovpalac.sk).

Určené pre rodiny s deťmi.Vstup: 2,00 Eur (dospelí – 18+) / 1,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác