TVORIVÁ DIELŇA S TATIANOU: Bábika motanka / Творча майстерня з Тетяною: Лялька-мотанка

08.06.2022 / 16:30

Pozývame vás na tvorivú dielňu s Tatianou, na ktorej si vytvoríme bábiky motanky. Tatiana Kulikova je učiteľka a umelkyňa z Ukrajiny. Študovala na univerzite v meste Kropevnitsky.
Bábika motanka je stelesnením ženskej sily, ktorá spočíva v múdrosti, vnútornom volaní chrániť a chrániť rodinu. A nech to znie akokoľvek tajomne, ukrajinská bábika vytvára spojenie medzi generáciami. Považuje sa za posvätný symbol tým, že prenáša reťazec ochrany pred zlom, zdravím a blahobytom.Tvorivá dielňa je vhodná pre ukrajinsky aj slovensky hovoriacich návštevníkov.
Účasť podmienená prihlásením.

Vstup zadarmo.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 16.15 hod.).
___________________________________________

Запрошуємо на творчу майстерню з Тетяною, де ми будемо створювати ляльки-мотанки. Тетяна Куликова – педагог і художник з України. Навчалася в Кропевницькому університеті.

Лялька-мотанка – це втілення жіночої сили, яка лежить у мудрості, внутрішньому заклику оберігати та захищати сім’ю. І хоч би як таємниче це звучало, українська лялька встановлює зв’язок між поколіннями. вважається священним символом, передаючи по нитці роду захист від злого, здоров’я, благополуччя.

Творча майстерня підходить як для україномовних, так і для словацькомовних відвідувачів. Ми з нетерпінням чекаємо на вас.

Участь за умови реєстрації.

Безкоштовний вхід.

Кількість місць обмежена, тому рекомендуємо бронювати місця (info@rosenfeldovpalac.sk).
Ми будемо зберігати зарезервовані місця макс. 15 хв. до початку вистави (тобто до 16.15).