ONLINE_Pressburg Saxophone Quartet

16.12.2021 / 19:00

Pôvodne sme pripravovali cinekoncert, projekciu filmu „Chaplin hasičom“  so živou hudbou od Pressburg Saxophone Quartet. Nakoľko sa však  situácia zmenila, projekcia je zrušená, koncert ale zostáva. Uvedieme online / naživo. Záznam z koncertu bude prístupný do následujúceho dňa.

Pressburg Saxophone Quartet je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa špecializuje najmä na autentickú interpretáciu klasickej hudby a hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny. V tento večer zažijete okrem klasickej hudby a vianočných kolied aj predstavenie ako z roku 1916. Premietať sa bude nemá groteska s Charlie Chaplinom spolu so živým hudobným sprievodom saxofónového kvarteta.
Pressburg Saxophone Quartet predstaví v prvej polovici koncertu klasickú hudbu od obdobia klasicizmu až po súčasnosť a vianočné koledy v moderných úpravách.Nič podobné inde nezažijete, bude to výnimočný hudobný aj vizuálny zážitok.Vystúpia Andrei Simančuk (soprán- , altsaxofón), Silvia Macejová (altsaxofón), Ján Gašpárek (tenorsaxofón), Ladislav Fančovič (barytónsaxofón, aranžmány).Program koncertu už čoskoro.Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.