ČÍTANIE V ZÁHRADE: Gréta / Andrea Gregušová

22.08.2022 / 10:00

Autorské čítanie v záhrade Rosenfeldovho paláca pre deti.
Stretnite sa naživo so spisovateľom vašej obľúbenej detskej knižky.Gréta
Citlivá, krásne ilustrovaná knižka pre deti rozpráva príbeh o podmorskej speváčke, veľrybe Gréte. Zo dňa na deň stratí hlas a nikto nevie prečo. Až v podmorskej ambulancii zvieratká zistia, že choroby im spôsbujú odpadky, ktoré do mora nepatria. Rozhodnú sa preto konať. Publikácia hravým spôsobom odkrýva deťom jednu z najvážnejších súčasných tém, ktorou je znečisťovanie oceánov . Situácia je naozaj vážna a podľa vedcov hrozí, že do roku 2050 bude v moriach viac plastov ako rýb. Na záver knihy sú pre deti pripravené tipy, ako môžu pomôcť Gréte a jej kamarátom napríklad vymeniť plastovú fľašu za sklenenú alebo si nosiť na nákupy vlastné vrecko. Nechýba ani malý atlas vybraných druhov veľrýb.
Idea: Zuzana Mitošinková, text: Andrea Gregušová, ilustrácie: Nastia Sleptsova, grafický dizajn: Matej Vojtuš.Andrea Gregušová
Andrea Gregušová sa narodila 17. septembra 1973 v Trnave. Vyštudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, odbor slovenský jazyk a hudobná výchova. Pracuje v Horných Orešanoch ako lektorka slovenčiny pre cudzincov.
Andrea začala písať „do šuflíka“ na vysokej škole. V roku 2007 skúsila svoje rozprávky ponúknuť aj ostatným a vyšlo to. Rozprávky píše na papier preto, aby ju príbehy a vymýšľance netlačili v hlave.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia podujatia (t.j. do 9.45 hod.).

Vstup zdarma.

V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o.z.