ZRUŠENÉ_ ČÍTANIE V ZÁHRADE: Pozor, bodkovaný pes! / Veronika Šikulová

15.08.2022 / 10:00

MRZÍ NÁS TO, ALE PODUJATIE JE ZRUŠENÉ Z DÔVODU NA STRANE VYSTUPUJÚCEHO.

Autorské čítanie v záhrade Rosenfeldovho paláca pre deti.
Stretnite sa naživo so spisovateľom vašej obľúbenej detskej knižky.Pozor, bodkovaný pes!
Dunčo je bodkovaný pes! Doma ho všetci ľúbia, aj keď rozhryzie topánky, zje zubnú pastu, rozbije voňavku, zožerie papierové škatuľky, suché rožky, vajíčkové škrupiny, šunku, vysype v kuchyni smetiak, odvlečie do záhrady pingpongovú raketu, zlomí pravítko, ociká práčku, nanosí si do brlôžka topánky a svetre… Pozóóór, bodkýýý! Ratuj sa, kto môžeš! Príbehy bodkovaného psa úspešnej slovenskej literátky Veroniky Šikulovej dopĺňajú ilustrácie Oksany Paliy.

Veronika Šikulová
Veronika ŠIKULOVÁ sa narodila 15. marca 1967 v Modre. Po absolvovaní gymnázia v Modre vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobila ako novinárka a popritom sa venovala písaniu próz. Prvé prózy publikovala v literárnej prílohe denníka Smena, v literárnych časopisoch Romboid, Slovenské pohľady a v zborníku mladých autorov Druhý dych (1985). Knižne debutovala roku 1997 zbierkou próz Odtiene, za ktorú získala Cenu Ivana Kraska za debut. V súčasnosti pracuje v Malokarpatskej knižnici v Pezinku. Pravidelne píše fejtóny do denníka Pravda a časopisu Miau. Žije a tvorí v Modre.

Veronika Šikulová je známa slovenská spisovateľka, ktorá sa vo svojej tvorbe venuje aj písaniu pre deti. Knižka Pozor, bodkovaný pes! je jej najnovšou detskou knižkou. Hlavnými postavami sú veselý dalmatínec Dunčo a jeho všetkostíhajúca majiteľka, ktorej nikto v knižke nepovie inak ako mama.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia podujatia (t.j. do 9.45 hod.).

Vstup zdarma.

V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o.z.