Detská výstava

14.03.2019 - 12.04.2019

V Rosenfeldovom paláci sa nezachovali podobizne Ignáca a Júlie Rosenfeldovcov, pôvodných obyvateľov paláca, ktorí tu žili v rokoch 1907 až 1932, v období rozkvetu umeleckého štýlu zvaného secesia. Preto sme sa rozhodli osloviť Vás a Vašich žiakov, aby ste nám pomohli.

Zadanie: Nakreslite Ignáca a Júliu tak ako si myslíte, že by mohli vyzerať a svoje práce zašlite na adresu Rosenfeldovho paláca. Je jedno či sa rozhodnete pre portrét alebo nakreslíte celú postavu, je jedno akú techniku zvolíte, to necháme na Vašu fantáziu, avšak minimálny rozmer by mal byť A3. Na záver kolektív Rosenfeldovho paláca vyberie tie najlepšie a vystaví ich v priestoroch paláca. Autori sa môžu tešiť aj na vernisáž so všetkým čo k tomu patrí.
Okrem toho všetky práce, ktoré nám zašlete, zverejníme na našich sociálnych sieťach a budete mať možnosť hlasovať a vybrať tri najlepšie, ktoré potom od nás získajú vecné ceny. ( Zaslaním práce súhlasíte s jej uverejnením na sociálnych sieťach Rosenfeldovho paláca, vrátane uvedenia krstného mena, veku, triedy a školy. ) Výzva je určená žiakom základných škôl.
Svoje práce zasielajte do 1.3.2019 na adresu: Rosenfeldov palác, J.M.Hurbana 28, 010 01 Žilina alebo nám ich prineste priamo do Rosenfeldovho paláca.

Detská vernisáž sa uskutočnila 14. marca 2019 o 17:00.

 

Foto: Marek Jančúch