Nenávidím / Divadlo Kontra

15.01.2019 / 19:00

POZOR ZMENA V PROGRAME!
Z dôvodu choroby jedného z hercov Vám predstavíme namiesto hry KAMENE VO VRECKÁCH inú skvelú komédiu Divadla Kontra NENÁVIDÍM.
Ďakujeme za pochopenie.

názov hry: NENÁVIDÍM
adaptácia a réžia: Klaudyna Rozhin

hrá: Peter Čižmár
Kremnické Gagy 2013- Cena Stana Radiča “Objav roka.

One man show, pri ktorej budete plakať od smiechu!

”Či to, čo vidíš dookola seba, ťa ubíja, znervózňuje, uráža a zlostí? Ak áno, nie si sám!

Prvé uvedenie na Slovensku! Kultová hra, ktorá ťa doslova priklincuje k sedadlám a zaručí, že ti ešte dlho ostane v pamäti.

Vynikajúca komédia, ktorá získala ohlas po celom Slovensku.

Šibeničný humor. Uletene zábavná jazda o našej nie veľmi zábavnej každodennosti.

PETER ČIŽMÁR

Ukončil odbor herectvo na Konzervatóriu v Košiciach. Je spoluzakladateľom a motorom divadla Kontra, hral vo všetkých inscenáciách, ktoré si získali množstvo fanúšikov a dostali mnohé ocenenia doma i v zahraničí, o.i. Howie a Rookie (Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007, Prekvapenie Novej drámy 2007, Cena Litfondu), Bedbound, Sv. Mikuláš a Sólo. Môžete ho vidieť v monodrámach Rum a vodka a Nenávidím (Cena Stana Radiča za objav roka na Kremnických gagoch 2013), v thrilleri Žena v čiernom, v titulnej úlohe (nielen!) v Hamletovi (Cena za najlepší herecký výkon na Prehliadke netradičných divadiel Kopřiva 2012 v Kopřivnici, kde predstavenie získalo tiež Cenu poroty za umelecký prínos a naposledy 2 Zlaté lebky na 17. Shakespearovskom festivale v Gdaňsku) a tiež v titulnej role v Macbethovi.

Réžia: KLAUDYNA ROZHIN

Má na svojom konte realizácie hier Shakespeara, Gombrowicza, Mrozka, Rózewicza, Koltésa, Russella, McDonagha, O’Rowea i McPhersona. Spolupracuje s divadlami vo Veľkej Británii (Royal National Theatre, Bath Theatre Royal, Plymouth Theatre Royal), v Poľsku a na Slovensku. Je režisérkou a spoluzakladateľkou divadla Kontra (Howie a Rookie,
Rum a Vodka, Bedbound, Kamene vo vreckách, Smiech v temnote, Sv.Mikuláš,
Žena v čiernom, Sól, Nenávidím, Hamlet, Macbeth).
Prekladá do poľštiny hry Martina McDonagha, Conora McPhersona, Marka O’Rowea, Sarah Kane, Martina Crimpa, Davida Harea, Endu Walsha a iných. Ako pedagóg spolupracuje s Bath Spa University, Dartington College of Arts a GITIS Scandinavia. Vedie workshopy a semináre z réžie, práce s textom Shakespeara, práce s veršom, hereckých techník, dramaturgie
a súčasnej írskej drámy.

O Divadle Kontra
Prvou produkciou divadla Kontra bola slovenská premiéra viacnásobne oceneného írskeho hitu Howie a Rookie od Marka O’Roweho, ktorá sa stretla s fantastickým prijatím u divákov i kritiky. V tlači získala výborné recenzie, na Slovensku aj vo Veľkej Británii. Na pozvanie Demarco European Arts Foundation bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007, mimo iného aj v Bristole, Prahe, Varšave, Krakove a Lubline.
Inscenizácia získala na festivale Nová dráma 2007 v Bratislave cenu Prekvapenie Novej Drámy 2007 a tiež prestížnu cenu kritikov Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a tiež ceny Literárneho Fondu LITA za herecké výkony.
Ďalšie realizácie Kontry:
Conor McPherson „Rum a vodka“, M.Jones „Kamene vo vreckách“, E.Walsh „Bedbound“, S. Beckett „Smiech v temnote“, C.McPherson „Sv. Mikuláš“, S.Hill-S.Mallatratt „Žena v čiernom“, S. Beckett „Sólo“ (A Piece Of Monologue), M. Koterski „Nenávidím“, W. Shakespeare „Macbeth“, M.McDonagh „Poručík z Inishmore“.

 

Foto: Marek Jančúch