Never básnikom / Divadlo nad vecou

10.03.2020 / 19:00

PODUJATIE ZRUŠENÉ. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Básnikom sa nedá veriť. Alebo áno? To je hlavnou dilemou veselohry z pera Michala Maguru. Romantická komédia v podaní ochotníkov z Divadla nad vecou o zauzlených medziľudských vzťahoch je plná nečakaných zvratov a vtipných situácií.

Táto hra sa odohráva o niekoľko storočí naspäť. Sebavedomý pán, ktorý sa takmer blíži k päťdesiatemu roku svojho života, si po celý život brával vždy a všetko po čom túžil. A to hlavne ženy, ktorých sa nikdy nepýtal, či sú ochotné opätovať jeho požiadavky. „Nikdy žiadnu nemilovať!“- je jeho mottom, pretože podľa neho si to žiadna nezaslúži. Jeho mladý sluha je podobného názoru, avšak kvôli nedostatku peňazí získava srdcia mladých neskúsených dievčat krásnymi slovami, ktoré často formuluje do básní. To všetko sa mu darí až do okamihu, keď na trhu stretne krásne dievča, ktoré je prísne strážené svojou matkou. Na odlákanie pozornosti matky zapojí do svojho plánu i svojho pána. Nikto z nich však ešte netuší, že padnú do pasce osudu, ktorého sa bojí takmer každý chlap na tejto Zemi.

„Divadlo nad vecou“ vzniklo v roku 2014 na podnet režiséra, scenáristu, hudobníka a herca Michala Maguru. Jeho pozitívny postoj k tvorbe a kultúrnej činnosti prináša spestrenie v kreatívnej časti tohto odvetvia. Jeho hry majú dušu, emócie a cit.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstupné: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstupné zadarmo.