DIVADLO: Štvrtá tretina / Túlavé divadlo

22.07.2023 / 19:00

Jakub Nvota a Kamil Žiška sa už dlhý čas venujú autorskej tvorbe, keď si pre seba píšu dialógy, skeče, predscény a piesne.
Ich tvorba tvorí základ poetiky Túlavého divadla a bola mnoho krát i ocenená.
Dialógy, ktoré vymýšľajú, spájajú do tvaru kabaretných predstavení, kde rozhovor, či skeč strieda pieseň. Je tomu tak aj v prípade ich „Štvrtej tretiny“.
Tá je kabaretným predstavením s piatimi obrazmi a piatimi piesňami inšpirovaná pre divadlo netypickou, ale o to viac nepreskúmanou témou športu.
Čo už môžu dvaja komici vedieť o športe? A čo všetko si pod ním predstavujú a kam až svoju rozohrajú.
Obaja herci hneď v úvode nadväzujú dialóg s publikom pomenúvajúc jednotlivé typy divákov a odhaľujúc tak vlastnú divadelnú kuchyňu, v ktorej si herci z času na čas isté typy divákov charakterizujú.
Následne sa začnú zaoberať športovými inšpiráciami, a neraz sa od nich dostávajú veľmi ďaleko vo svojich úvahách a odbočkách, ale stále s humorom asociujú a hľadajú súvislosti tam, kde by ich snáď nikto nehľadal.
V ďalšom obraze sa menia na postavy starostu a podnikateľa, ktorí plánujú ako do malej slovenskej dedinky preniesť NHL, alebo sa v závere pokúšajú zostaviť reprezentačný olympijský team z historických osobností našich dejín.
Skeče a dialógy predeľujú piesne, rovnako kabaretné a dynamické.

Autori: Jakub Nvota a Kamil Žiška
Réžia: Jakub Nvota
Hudba: Kamil Žiška
Produkcia: Jana Suraová
Účinkujú: Jakub Nvota, Kamil Žiška
Dĺžka predstavenia: 80 minút

Vstup: 4,00 Eur (dospelí – 18+) / 2,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác