Uruk Aranak / Lucia Svobodová

19.01.2022 / 19:00

Inuiti verili, že tulene boli kedysi ľuďmi. Na pobreží mora sa vyzliekali zo svojich tuleních koží a menili sa na nádherné, nahé a zraniteľné ženy. Bez svojej kože sa nemohli vrátiť domov, do mora. Osamelý lovec, ktorý túžil po spoločnosti a láske, ukradol kožu jednej z tuleních žien a ona s ním musela ostať žiť sedem rokov. I keď ho milovala a splodila mu syna, cítila silnú potrebu vrátiť sa domov. Jej telo chradlo a ak by sa nevrátila mohla by zomrieť…

Inscenácia vychádza z inuitského mýtu keď obyvatelia severu verili, že tulene boli kedysi ľuďmi. Inšpiráciou sa nám stala kniha „Ženy, ktoré behali s vlkmi“, C. P. Estés, PhD. jazyk príbehu je inšpirovaný inuitskými slovami, ktoré svojím zvukom podporujú chladnú krajinu za polárnym kruhom. Preto mu porozumejú úplne všetci na svete. Jeho narácia spočíva v obrazoch, intonácií a emóciách, ktoré vás pozvú do tejto malej a intímnej divadelnej formy. Preto jej dokáže porozumieť každý.

Vhodné pre dospelých a deti od 6 rokov.

Tvorivý tím: Lucia Svobodová, Mária Stanko
Hrajú: Lucia Svobodová, Denisa Uherová

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe respirátor, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy.

Vzhľadom na aktuálne opatrenia môžu hromadné podujatia v Rosenfeldovom paláci navštíviť osoby spadajúce do skupiny OP, tzn. osoby plne zaočkované alebo osoby, ktoré prekonali COVID-19 za ostatných 180 dní.

Foto: Marek Jančúch / Rosenfeldov palác