INKLUZÍVNE KINO: Princova cesta (r. J.-F. Laguionie, X. Picard, 2019)

28.05.2022 / 10:00

Keď pri jednej zo svojich prechádzok na pobreží, objaví mladý opičiak Tom bezvládneho a zraneného starca, netuší, aké veľké tajomstvo pred ním leží. Muž s dlhými šedinami je princom, ktorý pochádza z neznámeho kontinentu.
Medzi ním a mladým chlapcom začína vznikať úprimné až prekvapivé priateľstvo. V Tomovom svete, z ktorého sa vytratila radosť, nadšenie aj zmysel pre dobrodružstvo, pôsobí pochabý starý princ ako zjavenie, ktoré ale nie všetci vítajú s nadšením. A tak dvoch priateľov čaká magická cesta za poznaním, ktorá vedie cez podivuhodné veľkomesto až do neprebádaných hlbín lesa. Film Jeana-Françoiasa Laguionieho a Xaviera Picarda je očarujúcou poklonou, imagináciou a ódou na priateľstvo, ktoré nie je spútané žiadnymi konvenciami.

Réžia: Jean-François Laguionie, Xavier Picard
Scenár: Jean-François Laguionie, Anik Le Ray
Kamera: Luis Armando Arteaga
Strih: Patrick Ducruet
Hudba: Christophe Héral

Stopáž: 77 minút

Trailer:

Rosenfeldov palác usporadúva cyklus premietaní prispôsobených zmyslovému vnímaniu detí s poruchou autistického spektra a ADHD.
Deti s poruchou vnímania a správania sa nenavštevujú bežné priestory kín, pretože im spôsobujú stres a nepohodu. V našej špeciálne upravenej kinosále, tak budú mať možnosť, spolu so svojou rodinou a priateľmi, pravidelne navštevovať projekcie, ktoré budú uspôsobené tak, aby im poskytli čo najväčší zážitok a kino bolo pre nich miesto spoločných stretnutí, kde sa cítia dobre. Všetky premietania spĺňajú tieto podmienky:

• Pravidelne v tej istej kinosále
• Znížená hlasitosť projekcie
• Znížený svetelný kontrast v kinosále
• Čo najmenej abstraktné filmy, bez reklám a zneliek
• Priestor pre deti na pohyb po sále a tolerancia komentovania filmu
• Pohodlné sedenie, rodinné prostredie

Podujatie je súčasťou Rodinnej soboty a premietania budú prebiehať pravidelne jednu sobotu v mesiaci.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 9.45 hod.).

Vstup zadarmo.