Knižnica a študovňa Rosenfeldovho paláca

KNIŽNICA

Cieľom knižnice Rosenfeldovho paláca je predovšetkým priblížiť históriu aj súčasné dianie v meste Žilina a tiež umenie a tvorbu žilinských umelcov. Knižné publikácie zachytávajú kultúrny a spoločenský život v Žiline od minulosti až po súčasnosť. Nájsť tu môžete aj knihy a katalógy od slovenských a českých autorov a umelcov, ktorí sú spätí nie len s mestom Žilina, ale i s Rosenfeldovým palácom, ktorí tu svoju prácu prezentovali formou prednášky, diskusie, či výstavy.
Súčasťou knižnice sú rovnako encyklopédie umenia, architektúry, dizajnu pre veľkých i malých čitateľov. Knihy s umeleckou tematikou tak môžu byť tiež inšpiráciou pre mladých, začínajúcich umelcov. Verejnosť môže nahliadnuť do kníh zobrazujúcich históriu Žiliny, do kníh venujúcich sa kultúre, umeniu, etnológií na Slovensku a v Českej republike, do katalógov nie len žilinských umelcov, ale i kurátorov a umelcov prezentovaných v Rosenfeldovom paláci.
Detský návštevník sa môže dozvedieť ako vzniká galéria alebo múzeum, prečo je v umení toľko nahých ľudí a získať rôzne tvorivé tipy na domáce umelecké aktivity. Najnovším prírastkom knižnice sú časopisy o filme, pamiatkach, kultúre, remesle, dizajne a umení: Cinepur, Film.sk, Glosolália, Pamiatky a múzeá, R_U_D. Prečítať či prelistovať si jednu z kníh, katalógov, časopisov z knižnice Rosenfeldovho paláca môže byť príjemne strávenou chvíľou pre každého a možnosťou ako spomaliť a odkloniť sa od ruchu v centre mesta. Pozývame vás nahliadnuť do histórie a umeleckého diania spätých s našim mestom a budovou paláca.

Všetky publikácie je možné si vypožičať len prezenčne. K dispozícií je čitateľom priestor knižnice a študovne (zimná záhrada).

V priloženom súbore môžete vidieť aktuálne dostupné knihy a katalógy.

 

Zoznam kníh a katalógov

ŠTUDOVŇA

Už vás nebaví učiť sa, študovať iba doma alebo na internáte? Čo tak zmeniť pracovné prostredie. V Rosenfeldovom paláci máme pre vás riešenie. Príďte k nám nabrať novú silu a načerpať kreativitu, inšpiratívny presklený priestor zimnej záhrady ako študovne je vám k dispozícií. Potrebujete wi-fi pripojenie? Ani to nie je u nás problém. Priestory zimnej záhrady môžete využiť každý pracovný deň od 9.00 do 16.00hod.