2in2out

30.11.2023 / 19:00

Hudba kapely 2in2out je špecifická spojením tradície so súčasným jazzom a tiež experimentom, ktorý poskytuje priestor na improvizáciu a zaručuje tak jedinečnosť každého koncertu. Zakladateľmi projektu sú saxofonistka Nela Dusová a gitarista Jan Lacina, ktorí sú zároveň aj autormi repertoáru. K spolupráci prizvali kontrabasistku Kláru Pudlákovú a bubeníka Adama Sikoru. 2in2out sa v posledných rokoch podarilo vypracovať zo študentského projektu v jeden z najzaujímavejších českých jazzových počinov. V júni 2024 kapela vydá album pri labeli Bivak Records.

Nela Dusová je česká saxofonistka a skladateľka. Patrí medzi interpretov nastupujúcich jazzových generácií. Je absolventkou Konzervatória Jaroslava Ježka a Hudobnej akadémie múzických umení. Autorsky a hráčsky sa teraz podieľa na dvoch vlastných projektoch, 2in2out a Common Ground.

Ján Lacina je český gitarista a skladateľ žijúci v Prahe. Je absolventom Hudobnej akadémie múzických umení v Prahe v odbore Jazzová hudba. Autorsky sa podieľa spoločne so saxofonistkou Nelou Dusovou na projekte 2in2out. Ján tiež pôsobí v kvartete Hot Brew, ktorý hrá štýlovú tanečnú hudbu pre swingové komunity v celej Európe.

Rozhovor:
https://www.mujrozhlas.cz/jazzovy-podvecer/zveme-cesky-jazzovy-objev-kapela-2in2out-zahraje-v-radiocafe

Vstup: 4,00 Eur (dospelí – 18+) / 2,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác