AdHoc Trio

18.01.2023 / 19:00

Vystúpia žilinskí hudobníci Anna Brezániová (klarinet), Michaela Kubištelová (soprán) a Michael Berki (klavír).

Trojica interpretov Kubištelová, Brezániová, Berki začala svoje hudobné spolupôsobenie v roku 2020, pri príležitostných koncertoch pedagógov žilinského konzervatória.
Myšlienka spojenia ľudského hlasu, klarinetu a klavíra v jednom ich natoľko fascinovala, že načreli do literatúry diel zvolených inštrumentov, ktorých nie je až tak málo.
Ich cieľom však bolo, a aj je, zamerať sa na skladby s príbehom ľúbivých melódií, pútavým hudobným tokom, kde každý nástroj má samostatne čo-to vypovedať, a zároveň ako celok spoločne vykonštruovať. Toto obzvlášť zaujímavé hudobné prepojenie klarinetu a klavíra s pridanou hodnotou spevu zaručuje nielen pestrú paletu zvuko-farebných elementov, ale tiež vnáša atmosféru neobyčajného.
Tentokrát do programu zaradili brilantné dielo Grand Duo Concertant pre  klarinet a klavír od Carla Maria von Webera, ktoré by sa dalo nazvať aj „dvojkoncertom bez orchestra“, čím autor pripisuje obom interpretom virtuózne úlohy.
Príbeh potulného tovariša od Gustava Mahlera nesie v sebe autobiografické črty. Vzniklo ako plod skladateľovej nešťastnej lásky k sopranistke Johanne Richterovej.
V podaní AdHoc Tria si Tovarišov príbeh vypočujete v úprave pre soprán, klarinet a klavír od izraelského skladateľa Arnona Zimru.
Na koncerte zaznejú taktiež známe árie, muzikálová tvorba a iné.

Viac info:
https://adhocorchestra.sk/obsadenie-adhoc-trio/
https://adhocorchestra.sk/repertoar-adhoc-trio/

Vstup: 4,00 Eur (dospelí – 18+) / 2,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác