Alf Carlsson / Jiří Kotača Quartet

21.11.2023 / 19:00

Alf Carlsson / Jiří Kotača Quartet je spoločný projekt švédskeho gitaristu Alfa Carlssona a českého trumpetistu Jiřího Kotači. Týchto dvoch oceňovaných muzikantov spojilo štúdium v holandskom Rotterdame a pol roka po ich návrate do rodných krajín aj plánovaný výlet Alfa do ČR, z ktorého sa nakoniec stala krátka šnúra a neskôr regulárna kapela, ktorá vydala v novembri 2019 kladne hodnotený album Journeys (Amplion Records) a odohrala desiatky koncertov na jazzových festivaloch a v kluboch vo Švédsku, Bulharsku, Rakúsku, Nemecku, Slovensku a Českej republike.

Kapelu doplnili najžiadanejší slovenskí jazzmani najmladšej generácie – Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicie nástroje. V hudbe kvarteta sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru.
V súčasnej dobe aj so živou elektronikou, čo prináša unikátnu zvukovú kombináciu tejto kapely, ktorá kladie dôraz na zvukovú pestrosť, silné melódie a pracuje s prepájaním odlišných hudobných tradícií a koreňov jednotlivých členov kapely. Samotní kapelníci patria medzi oceňovaných hudobníkov mladej generácie vo svojich krajinách.
Alf Carlsson komponoval hudbu pre Nobelovu cenu mieru a Jiří Kotača je nominovaným umelcom na Cenu Anjel a držiteľom ceny Česká jazzová úroda 2020.

Alf Carlsson – gitara
Jiří Kotača – trúbka/krídlovka
Peter Korman – kontrabas/basgitara
Kristián Kuruc – bicie nástroje/pady

Vypočujte si ukážku ich tvorby:
https://songwhip.com/alfcarlssonjirikotacaquartet/zephyr
https://songwhip.com/alfcarlssonjirikotacaq…/focused-voice

Vstup: 4,00 Eur (dospelí – 18+) / 2,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác