Dušan Vrúbel / Večer klasickej gitary_online

29.04.2021 / 19:00

Dušan Vrúbel pochádza zo Žiliny. Študoval gitaru na Konzervatóriu v Žiline pod vedením Doc. Mgr. art. Jána Labanta ArtD.

Svoje štúdium zavŕšil v roku 2011 v Bratislave na Vysokej škole múzických umení v triede prof. Jozefa Zsapku, prvé tri roky s asistenciou Mgr. art. Martina Krajča ArtD. .

V súčasnosti pôsobí ako pedagóg hry na gitare na Konzervatóriu v Žiline na ZUŠ L. Árvaya. Jeho žiaci aktívne pôsobia na verejných koncertoch školy aj na mimoškolských pódiách a rôznych kultúrnych podujatiach.

V roku 2014 Dušan Vrúbel tiež pôsobil koncertne v komornom zoskupení s huslistom Reném Kubelíkom s pravnukom svetoznámeho huslistu Jána Kubelíka.

Súťaže a majstrovské kurzy: V roku 2006 sa na Súťaži študentov konzervatórií Slovenskej republiky umiestnil na druhom mieste v druhej kategórii. Ďalej v roku 2008 a 2010 sa zúčastnil Mezinárodnej gitarovej súťaže J. K. Mertza v Bratislave. V roku 2009 sa zúčastnil Mezinárodnej súťaže v Krynici v Poľsku, ked bol finalistom.

Bol aktívnym a pasívnym účastníkom na gitarových kurzoch v Poľsku, Česku a na Slovenku, kde študoval u popredných gitaristov, akými boli napríklad Judicael Perroy, Lukasz Kuropaczewski, Pavel Steidl, Marco Socias, Zoran Dukic, Paolo Pegoraro či Roland Dyens.

Vysielanie sa uskutoční vo štvrtok, 29 apríla o 19:00 na webe Rosenfeldovho paláca, alebo na našej FB stránke.
Budeme sa tešiť na Vašu online účasť.