Edgar´s Hair

09.05.2018 o 19:00

Holandské zoskupenie Edgar´s Hair odohrá svoj konceptuálny album Jonathan´s Dive inšpirované knihou Richarda Bacha – Čajka Jonathan Livingston. Ide o známy romantický príbeh o čajke, ktorá je zavrhnutá ostatnými členmi kŕdľa pre svoju vášeň ku lietaniu. Kniha je podobenstvom o ľuďoch – vtákoch túžiacich po poznaniu a naplnení života, po slobode, voľnosti a láske. Čajka Jonathan sa stal symbolom tejto túžby.

Kapela Edgar´s Hair, ktorú tvoria traja hudobníci Hans Brussee (gitara, spev), Leon van den Leer (bicie) a Leo Zwan (basgitara) pretransformovala tento príbeh v temný a premenlivý materiál. Analógové zvukové dobrodružstvo je okrem klasických nástrojov (gitara, basgitara, bicie) doplnené o celé spektrum ďalších efektov a syntetizátorov. Koncert je sprevádzaný živými atmosférickými analógovými projekciami Heidi Hornáčkovej, ktorá pomocou vody a svetla transformuje celý projekt do audiovizuálnej udalosti. Na koncerte v Rosenfeldovom paláci bude okrem nej hosťovať Yoran Brink na gitare.

https://www.youtube.com/watch?v=qGmg_pAK85g

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zdarma.

 

Foto: Marek Jančúch