Gitarové duo Rudy Horvat & Radim Přidal

22.08.2018 o 19:00

Rudy Horvat je špičkový český fusion gitarista, ktorý si zahral okrem iného so slávnym kamerunským basgitaristom Richardom Bonom, ale aj s Vlastom Redlom, Buty, alebo Marii Rotrovou.
Je dlhoročným členom formácií známeho skladateľa a klávesistu Borisa Urbánka (napr. BBC, TUTU, a ďalší), ale vedie tiež svoj autorský projekt Rudy Horvat Group. Poznať ho môžete tiež z kapely Facing West Trio, ktorú po dekádu viedol ako svoju autorskú kapelu a ktorá sa zapísala do povedomia svojimi silnými melódiami a hernou virtuozitou.

Radim Přidal je absolventom oboru Jazzová gitara na brnenskej JAMU, v rámci ktorého absolvoval semestrálnu stáž na prestížnej univerzite v rakúskom Grazu. Je zakladajúcim členom kapely Behind the Door a viedol svoje autorské kvarteto Fairplay.
S Rudym majú ešte kapelu Surf Tricks, kde společne s basgitarou a bicími oživujú surf rockové hity 60. rokov. Okrem aktívneho hrania se venuje tiež pedagogickej práci.

Nové duo týchto gitaristov má v repertoári originálne inštrumentálne úpravy populárnych piesní kapiel ako Nirvana, RHCP, Beatles, Norah Jones a ďalších, ale i vlastné autorské skladby. Ich aranžmány vždy dávajú veľký priestor k improvizácii a interpretácii a nesú osobitý rukopis oboch gitaristov.
Pestro využívajú možnosti gitary a hrajú na na španielskej, akustickej, poloakustickej až po elektrickú gitaru v sprievode efektov.

 

Foto: Marek Jančúch