Gitarový maratón

26.02.2019 / 17:00

VI. ročník Gitarového maratónu sa uskutoční tento rok u nás, v hlavnej sále Rosenfeldovho paláca.
Fanúšikovia španielskej gitary ale aj jazzových formácií sa môžu tešiť na kvalitné skladby v podaní ocenených umelcov.

Gitarista Matúš Medveď, získal v roku 2012 3. miesto a cenu hudobného fondu na súťaži konzervatórií v Bratislave. V roku 2013 bol finalistom a výhercom majstrovskej gitary na súťaži v Sapri, v Taliansku. Okrem sólových súťaží získal niekoľko ocenení s komornými gitarovými súbormi. Hudbu študoval aj v Reykjavíku (Island), v Cardiffe (Wales, UK) a v Salerne (Taliansko).

Jaroslav Hell je gitarista, koncertný umelec a skladateľ, ktorý okrem sólovej hry pôsobí aj v duu s flautou, harfou či ako člen AdHoc Orchestra. K jeho najnovším úspechom patrí 1. cena na Skladateľskej súťaži o cenu Adama Plintoviča.

Vystúpia tiež: Yuk Fan Chan (Hong Kong) – španielska gitara, Dominika Bahýlová – španielska gitara, Stanislav Turek – blues gitara “typ Dobro”, Peter Priečinský – španielska gitara, Gitarový orchester Ryana Chana, Timea Reichelová – flauta, Anna Brezániová – klarinet, Júlia Veselá – violončelo, Jakub Kaprál – bicie a ďalší..

 

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované lístky budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 16.45 hod.).

 

Vstup zdarma.

 

Foto: Marek Jančúch