Keosz + VJ Matej Kumpán v Rosenfeldovom paláci

09.12.2016 o 19:00

Keosz, DJ zahral svoj live set u nás v secesnom paláci. Neobyčajné podujatie dopĺňali vizualizácie od talentovaného Mateja Kumpána z kapely Fallgrapp.

Spojenie elektronickej ambientnej hudby a honosného secesného paláca sa na Slovensku neobjavuje príliš často.

Erik Osvald, známy ako KeOSz, je talentovaný slovenský producent z Dubnice nad Váhom. V jeho bohatej tvorbe môžeme nájsť vplyvy dubstepu, ambientu, drone, electra, drum & bassu či breakbeatu. KeOSz sa zúčastnil aj ako jeden z mála slovenských producentov na Red Bull Music Academy Bass Campe v Prahe.

Najnovšie má za sebou prvý album z plánovanej série „No Future Vol. 1“. Má v ňom predstaviť viac beatové zamerané skladby. Okrem toho, že Erik vo svojom voľnom čase produkuje hudbu, venuje sa aj fotografii a taktiež si robí sám grafické vizuály všetkých svojich nahrávok. Vyštudoval hutné umelecké sklárstvo a momentálne sa živý ako grafik.

O VJ-ing sa postaral skúsený Matej Kumpán, ktorý pripravoval vizualizácie napríklad aj ku kapele Fallgrapp (Gergaz Label). Vizuály vychádzali z fotografii a grafických prác Keosza.
Napriek jeho kvalite je KeOSz viac uznávaný v zahraničí, v amerických či britských herných komunitách, kde má mnoho fanúšikov.

 

Na netradičné podujatie prišlo do Rosenfeldovho paláca veľa návštevníkov a myslíme si, že spojenie elektronickej hudby, zaujímavých vizualizácii a historického priestoru bolo skvelou voľbou.

 

Zdroj : Swine Daily

Foto: Marek Jančúch