Koncert: Plyš

01.08.2019 / 19:00

Plyš je projektom pesničkárky a basgitaristky Katky Žilovej, ktorá sa z Bratislavy cez Prahu dostala do Ostravy, aby si tu s pomocou akordeonisty Katky Kuchárovej a bubeníka Tomáša Kotheru splnila sen o vlastnej kapele. Hrá folk, ale romantiku a melanchóliu nečakajte. A prečo mäkký a hebký názov? Pretože život je tvrdý… A tak ho balí do plyšu.

Kapela vydala na jar roku 2017 debutový album Líška.
Album vznikal v pozvoľnom tempe v priebehu roku 2016. V porovnaní s minimalistickým pódiovým zvukom tria je teda album zaranžovaný o niečo bohatšie a plne využíva možnosť ukázať hudbu kapely vo farebnejšom svetle.

Kapela sa chce momentálne sústrediť hlavne na nový materiál a živé hranie. Zúčastní sa festivalov Hradecký Slunovrat v Hradci nad Moravicí a Banát v Rumunsku, nakoľko sú oba delikátnou prehliadkou českej alternatívnej a nezávislej scény.

Koncert sa uskutoční v záhrade Rosenfeldovho paláca, v prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do hlavnej sály.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zdarma.