Stringbow

07.11.2019 / 19:00

Kapela Stringbow, pôsobí na Slovensku a v zahraničí od roku 2017. Členovia sú talentovaní a hudobne všestranní profesionáli s výrazným pódiovým prejavom.
Ich hlavným mottom je “Hudba bez limitu” keďže ich repertoár je rôznorodý. Tvorí ho prevažne world music, jazz, pop, folk, filmová hudba a mnohé iné hudobné žánre…

Andrej Zahorec (husle)
Rastislav Sumega (gitara)
Lukáš Deviatka (kontrabas)

Lukáš Deviatka je všestranný profesionál s výrazným pódiovým prejavom, ktorý hrá s poprednými jazzovými muzikantmi ako napríklad Milo Suchomel, Ondro Juráši…
Je spoluzakladateľom Stringbow tria a taktiež hrá v rozmanitých hudobných formáciách. Účinkuje v kapele Šalefuky, Lenka Galisova kvartet a rôzne iné.

Rastislav Sumega
Na gitare sa začal učiť vo svojich 12 rokoch. Po absolvovaní troch rokoch v Základnej umeleckej škole v Trnave pokračoval v štúdiu na Bratislavskom Konzervatóriu, kde sa dostal do styku s viacerými hudobníkmi a hercami. Okrem world musicu, popu a jazzu sa venuje aj klasickej gitare. Spolupracoval napr. s bratislavským gitarovým kvartetom, rôznymi orchestrami, kapelami atď. Okrem aktívneho hrania sa venuje aranžovaniu a hudobnej produkcií. Podieľal sa napríklad na komponovaní a produkcií scénickej hudby do rôznych divadelných predstavení. V súčastnosti je poslucháčom Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

Andrej Zahorec
Mladý energický muzikant, huslista a predník. Od útleho detstva sa venuje hlavne tradičnej ľudovej hudbe, ktorá mu prirástla k srdcu. Aktuálne pôsobí ako predník, spevák v ľudovej hudbe Andreja Zahorca a zároveň ako huslista a spevák v hudobnom zoskupení Sokoly, známom z relácie TV JOJ – Všetko čo mám rád. Okrem ľudovej hudby objavil čaro aj v iných hudobných žánroch (jazz manouche, latino, hot-jazz, mariachi), v ktorých si našiel a prezentuje svoj vlastný hudobný jazyk. Môžte ho vidieť a počuť účinkovať v zoskupeniach: SwinGang, La3no Cubano, El Caminente a Bratislava Hot Serenaders.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zdarma.

Foto: Marek Jančúch