Szabó / Turcerová / Maceček

11.07.2019 / 19:00

Toto zaujímavé mladé trio sa zrodilo v roku 2017 medzi českými a slovenskými hranicami. Skupinu tvoria dvaja slovenskí hudobníci: saxofonistka Michaela Turcerová, študujúca na Akadémii múzických umení v Prahe, gitarista Štefan Szabó a český bubeník Petr Maceček (obaja z Janáčkovy akadémie múzických umení v Brne). Repertoár tria obsahuje prevážne originály, ale taktiež jedinečné jazzové skladby alebo skladby súčasných skladateľov. Ich unikátne interpretačné a komunikačné výkony dávajú vzniknúť ojedinelým melódiám a hudobným textúram.
Počas svojej existencie sa trojica Szabó / Turcerová / Maceček podelila o svoju hudbu na dvoch turné po Českej republike, Slovensku a Maďarsku.

“ Trio Szabó / Turcerová / Maceček je pre mňa príjemný objav. Ich hudba je svieža, postavená nie len na solídnych hráčskych základoch, ale predovšetkým na skladateľskej invencii. Koncept tria ignoruje žánrové škatuľkovanie. Výsledkom je živá a komunikatívna hudba s nezanedbateľným podielom improvizácie, ale zároveň zreteľným plánom na vytvorenie jedinečnej nálady v každej jednej skladbe“ Vilém Spilka (hudobník, umelecký riaditeľ JazzFestBrno.

Viac info:
https://szaturma.com/

https://www.facebook.com/szaturma

https://www.youtube.com/watch?v=Sc4smO8jmGk

Koncert sa uskutoční v záhrade Rosenfeldovho paláca, v prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do hlavnej sály.

 

Foto: Dominika Stránska, Erika Martvoňová