Treetop

12.03.2020 / 19:00

PODUJATIE ZRUŠENÉ. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Mladé česko-slovenské trio Treetop sa predstavuje v netradičnej zostave akordeón, trombón a kontrabas, už rok a pol pôsobí na európskej jazzovej scéne. V marci 2020 so svojím programom vyrážajú na turné po Rakúsku, Česku a Slovensku.

Projekt Treetop, ktorý tvorí akordeonista Vojtěch Drnek, trombonista Richard Šanda a kontrabasista Michal Šelep, vznikol na začiatku roka 2018. Jednotliví hudobníci sú veľmi vyhľadávanými hráčmi, aktívnymi nie len na česko-slovenskej jazzovej scéne.
Richard Šanda je členom väčšiny popredných českých big bandov, napr. Concept Art Orchestra, Jazz Dock Orchestra, Rozhlasový Orchestr Gustava Broma, atď., hrá tiež v kapele Track Inspection Jana Andra.
Michal Šelep je spoluhráč v kapelách Petra Lipy, Zuzany Mikulcové či Tibora Felediho. Vojtěch Drnek je všestranný akordeonista angažujúci sa okrem jazzu tiež v oboroch súčasnej hudby s ansámblom Opera Diversa či so zborom NOCZ.
Trio má za sebou niekoľko úspešných turné v Českej republike, Poľsku a Bulharsku – za podpory hudobnej fakulty JAMU a Českého centra v Sofii.

„Treetop sme založili v priebehu nášho štúdia na Hudobnej fakulte JAMU v Brne. Zloženie akordeón, trombón a kontrabas nevzniklo z potreby prísť za každou cenu s niečím originálnym, ide predovšetkým o prirodzené zoskupenie troch ľudí, ktorí si hudobne aj ľudsky rozumejú a vzájomná spolupráca ich inšpiruje. Vlastný autorský repertoár tria pojíma vplyvy jazzu, ľudovej hudby, klasickej hudby i avantgardných súčasných konceptov. Všetci traja sme spoluhráči v projektoch so širokým žánrovým rozpätím a snažíme sa priniesť do hudby tria čokoľvek, čo nám na súčasnej hudbe pripadá zaujímané, a tým skúmame zvukové možnosti tejto inštrumentácie,” hovorí jeden z členov, Vojtěch Drnek.

Hudobná upútavka:

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.