Marta Gáborová a Janka Radovičová

16.05.2017 o 19:00

KONCERT TRIO AVANTE Z DÔVODU CHOROBY JEDNÉHO Z ČLENOV ZOSKUPENIA JE NAHRADENÝ KONCERTNÝM DUOM V ZLOŽENÍ: MARTA GÁBOROVÁ (KLAVÍR) A JANKA RADOVIČOVÁ (SPEV).

Marta Gáborová študovala u prof. Kardošovej, dcéry hudobného skladateľa D.Kardoša. Štúdium úspešne ukončila v roku 2000. Už počas uvedených štúdií sa profilovala ako samostatná sólistická osobnosť, rozvíjajúca sa aj v iných hudobných oblastiach. V rokoch 2001 – 2006 bola doktorandkou prof.I.Sokola na HTF VŠMU v Bratislave. Viac ako desaťročie bola dvornou organistkou audiovizuálnych kompozícií docenta V. J. Grusku, spolupracovala s hercami E. Došekovou, J. Šimonovičom, hudobníkmi D. Karvayom, J. Duffekom, H. Blochovou, dirigentmi K. Kevickým, L. Svárovským, J. Kizlingom a ďalšími.

Janka Radovičová, pôvodom z Handlovej, patrí medzi najvýraznejšie spevácke osobnosti Konzervatória v Žiline. Po skončení ZUŠ pokračovala v štúdiách spevu u Mgr.art. Martiny Polievkovej. Po získaní absolutória pokračuje v štúdiu spevu na Akadémii umení v Banskej Bystrici u doc. E.Tomanovej.

Na koncerte zaznejú aj skladby:
1. J. Lennon/ P.McCartney – Yesterday
2. K.Knechtová/ V.Krausz – Spomaľ
3. J.Lennon/ P. McCartney – Michelle
4. L.Bernstein – Tonight ( muzikál West side story )
5. J. Horner – Rose ( film Titanic )
6. E.Presley – Love me tender
a ďalšie…

 

Foto: Marek Jančúch