KONCERT V ZÁHRADE: Mike Parker & Nat Osborn

13.07.2023 / 19:00

Newyorčania Nat Osborn a Mike Parker spolu tvoria hudbu už viac ako 15 rokov. Odkedy sa stretli v univerzitnom jazzovom súbore, prešli cestu od buskingu v uliciach Budapešti cez hranie v slávnych kluboch v New Yorku až po headlinovanie na jazzových festivaloch po celej Európe.

Hoci ich najčastejšie vídať vystupovať ako súčasť džezovej, rockovej a soulovej kapely „Nat Osborn Band“, keď vystupujú ako duo, využívajú príležitosť robiť niečo iné.
Parker vymení elektrickú basgitaru za svoj obľúbený kontrabas a Osborn vymení klávesy za akustickú gitaru. Ich zvuk zostáva jazzovo inšpirovaný, ale zahŕňa aj americanu a folk, čím sa spájajú ich rôzne hudobné vplyvy.
Osborn je stálicou newyorskej hudobnej scény a vedie dve kapely: „Nat Osborn Band“ a indie-folkovú skupinu „Hawthorne“.
Parker je uznávaný basgitarista a kapelník/skladateľ, ktorý stojí na čele viacerých projektov vrátane Mike Parker’s Trio Theory a Mike Parker Quartet.

Osbornove a Parkerove projekty vydali nezávisle od seba množstvo albumov, zatiaľ čo Parker hral na basgitaru na živom albume Nat Osborn Band z roku 2017 a na ich dvojstranovom singli Roam/Drifting z roku 2018.

Či už spolu s kapelou Nat Osborn Band plnou lesných rohov, alebo hrajú v obmedzenejšom duu, Osborn a Parker vždy prinášajú na pódium pulzujúcu energiu a pôsobivú muzikálnosť.

Koncert prebehne v rámci festivalu Ignácove dni.

Vstup: 4,00 Eur (dospelí – 18+) / 2,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác