Point of Few

25.08.2022 / 19:00

Point of Few je nové české inštrumentálne kvarteto s mimoriadne originálnym, sviežim zvukom, organicky prepájajúcim elektroniku a populárnu hudbu so súčasným jazzom.

Ich hudba je farebná, dobrodružná a premenlivá ako súčasná doba. Ich doménou sú silné melódie, dynamické beaty a unikátny zvuk. Napriek tomu, že skladby majú často neprvoplánové formy alebo používajú nepárne metra, stále vyznievajú ako pesničky so samostatnými svetmi, rozprávajúce príbehy.

Inšpiráciu čerpajú eklekticky naprieč súčasným jazzom aj populárnou hudbou.
Dôležitým vplyvom je newyorská jazzová scéna a hudobníci ako Justin Brown, James Francies, Jeremy Dutton, Mark Guiliana, Donny McCaslin, Robert Glasper alebo Charles Altura, ale občas z ich tvorby vykuknú aj ohlasy skorších jazzových idolov, ako sú Pat Metheny alebo Bill Frisell.
Z oblasti populárnej hudby je to potom pestrá zmes siahajúca od Davida Bowieho cez Radiohead, Red Hot Chilli Peppers až napr. k Anderson Paak.
Point of Few a jej členovia si zakladajú na hudobnej otvorenosti a pozitívnom vzťahu k populárnej hudbe, ktorú neváhajú nechať do svojho zvuku preniknúť.Kapela vznikla v roku 2019 spojením štyroch muzikantov okolo tridsiatky, absolventov pražskej VOŠ Jaroslava Ježka a brnenskej JAMU, žijúcich na Morave. Jej vývoj bol navonok spomalený následnou pandémiou, napriek tomu sa stihli umiestniť na druhom mieste vo finále súťaže Jazzfruit 2020 a vydať audio aj video EP Live Sessions (dostupné na Spotify aj YouTube), v ktorej sa originálnym spôsobom predstavujú živým prevedením svojich skladieb v rôznych, nevšedných prostrediach. Dobu, kedy sa nemohlo koncertovať, potom kapela využila na zohrávanie a tvorenie novej hudby, aby z nej vyšla s pripraveným, vyzretým a prepracovaným debutovým albumom.Práve teraz kapela dokončuje vydanie debutovej dosky Open to Closeness, ktorá vyjde v apríli 2022 pri vydavateľstve Bivak Records, a na ktorej hosťuje hviezdny newyorský klávesista Jason Lindner. Toho môžete poznať napríklad z posledného, ikonického albumu Davida Bowieho Blackstar. Táto spolupráca je v rámci československej scény unikátom a vznikla spontánnym nápadom kapelníka Radima Pridala. Jasona Lindnera si vysníval, keď si v jeho mene odpovedal na otázku, koho by chcel ako hosťa na doske, keby nemal žiadne obmedzenia.

Petr Smékal – saxofón
Radim Pridal – gitara
Vlastimil Škoda – basgitara
Marek Antoňov – bicie

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Foto: Marek Jančúch / Rosenfeldov palác