KONCERT V ZÁHRADE: Tango Quartetto Re Campo

26.08.2021 / 19:00

Petr Zámečník (akordeón), Štěpán Filípek (violoncello), Pavlína Kavulová (priečna flauta) a Lukáš Krejčí (cajón)

Ansámbl sa venuje predovšetkým vlastnej originálnej tangovej tvorbe akordeonistu, pedagóga, aranžéra a skladateľa Petra Zámečníka, európskeho pokračovateľa koncertného tanga nueva Astor Piazzolla. Celý program s názvom Historia del tango rozpráva hudobný príbeh od počiatkov tangá z 20. a 30. rokov minulého storočia cez svetoznámeho Astor Piazzolla až po súčasné, osobité tangové kompozície Petra Zámečníka.

Súbor hrá v obsadení: Petr Zámečník – akordeón, Štěpán Filípek – violončelo, (člen orchestra Janáčkovej opery Národného divadla Brno), Pavlína Kavulová – priečna flauta, (študentka Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne) a Lukáš Krejčí – cajón, (člen orchestra Filharmónia Brno).

Súbor už úspešne vystúpil na Medzinárodnom akordeónovom festivale Franka Marocca v Dunajskej Strede (2018), festivale Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou (2016), festivale Leto na Starej radnici (2016), festivale argentínskej kultúry v Brne (2016), Českých kultúrnych slávnosti na Dvořákovej v Košiciach (2011), Bystřických zámockých slávnostiach (2009), vo Volkstheater Wien (2011), na Brnenské muzeálni noci (2010), festivalu Alternatíva Brno (2007), v Janáčkovej divadle Brno (2007) a ďalej na mnohých koncertoch po celej Českej republike a v zahraničí.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v sále RP.

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe rúško, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy. Preukázanie sa testom už nie je potrebné.

Tešíme sa na Vás!