Zuzana Kováčová Quartet ft. Bartuš‘ FAM & Marek Dorčík

22.10.2020 / 19:00

ZRUŠENÉ

Spojenie popredných slovenských jazzových hudobníkov európskeho formátu.

Štefan a Alan Bartuš dlhé roky pôsobia v susednom Rakúsku. Alan už v detstve pútal pozornosť a vyhrával európske klavírne súťaže. Dnes má 19 rokov a už niekoľko rokov hráva s jazzovou špičkou. Jeho otec, Štefan „Pišta“ Bartuš koncertuje po celom svete a patrí medzi top európskych kontrabasistov.

Bubeník Marek Dorčík po absolvovaní žilinského konzervatória našiel svoje pôsobisko vo Veľkej Británii, kde sa najskôr usadil v Manchestri (2006) a v súčasnosti pôsobí už 6 rokov v Londýne, kde nás úspešne reprezentuje s tamojšou hudobnou elitou, ktorú si prizval a do svojho vlastného projektu Špercasa.

Speváčka Zuzana Kováčová má za sebou vystúpenia na našich najväčších festivaloch (vrátane festivalu Pohoda a Bratislavských jazzových dní) s poprednými domácimi i zahraničnými umelcami. Môžete si ju pamätať z projektu JaZz Belles či Radio Band / Little Big Band, alebo ako hostku speváka Petra Lipu.

Zoskupenie vám predvedie svoj vlastný pohľad na jazzové štandardy i súčasnú jazzovú tvorbu. Tešiť sa môžete na jedinečný zamatový hlas speváčky Zuzany a nezabudnuteľné inštrumentálne výkony klaviristu Alana Bartuša, kontrabasistu Štefana Bartuša a bubeníka Mareka Dorčíka.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).

Vstupné: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstupné zadarmo.

Naďalej je potrebné dodržiavať zvýšené hygienické štandardy, nutné rúško na tvári, dezinfekcia rúk – dezinfekčným zariadením v RP, dodržiavať soc. odstup.
Tešíme sa na Vás!