TVORIVÁ DIELŇA pre deti: Karneval Joana Miróa / MALÉ DEJINY UMENIA ALEBO LETO S UMENÍM 3

19.07.2023 / 14:00

Karneval Joana Miróa
Tvorivá dielňa pre deti

Španielsky umelec Joan Miró sa preslávil rozmernými, pestrými a duchaplnými obrazmi inšpirovanými detskými čmáranicami.
Zároveň bol vynikajúcim grafikom, sochárom a keramikom, až do konca života experimentoval s novými výtvarnými technikami.
Miróova predstavivosť bola nevyčerpateľným zdrojom na plátne, ktoré sa pre neho stalo detským ihriskom i tanečným parketom precízneho pohybu, detailu a charakteristického výrazu.
Veľká časť jeho tvorby je príkladom surrealistickej automatickej kresby.

Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami. Inšpirujeme sa dielom Jeana Miróa „Harlekýnov karneval“, a tak ako samotný umelec aj my si vyskúšame tvoriť na veľké plátna a pokúsime sa napodobniť techniku automatizmu, fantázia bude môcť pracovať naplno.

Malé dejiny umenia alebo leto s umením 3 nadväzuje na úspešné prvé dva ročníky, počas ktorých sa podarilo predstaviť návštevníkom rôznych umelcov a umelecké skupiny, ktoré existovali počas obdobia, kedy žila rodina Rosenfeldovcov a ich vzťah k umeniu sa odrazil na architektúre paláca, ktorý dali postaviť.

Predstavovanie umelcov cez tvorivé edukačné aktivity širokej verejnosti, ktorí žili a tvorili v rovnakom čase ako Rosenfeldovci, je opäť zámerom celého projektu.Na tomto ročníku si predstavíme umelcov ako Henri Rousseau, Emil Nolde, Paul Klee a Joan Miró.
Poďte s nami nazrieť za oponu tvorivého procesu týchto umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.
Vítaní sú všetci, ktorí majú chuť spoznávať umenie.

Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, +421 41 7649 692). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu.

Vstup zdarma.

Malé dejiny umenia alebo leto s umením 3 sú súčasťou festivalu Ignácove dni v Rosenfeldovom paláci.
Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o.z.

Foto: Rosenfeldov palác