TVORIVÁ DIELŇA pre deti: Rozmanitosť Paula Kleeho / MALÉ DEJINY UMENIA ALEBO LETO S UMENÍM 3

18.07.2023 / 14:00

Rozmanitosť Paula Kleeho
Tvorivá dielňa pre deti

Švajčiarsky maliar Paul Klee bol významným umelcom 20. storočia. Predtým ako sa stal maliarom bol dobrým hudobníkom a kvôli štúdiu výtvarného umenia svoju hudobnú kariéru skončil. Taktiež bol súčasťou umeleckej skupiny Die Blaue Reiter, teda Modrý jazdec. Jeho tvorba bola ovplyvnená viacerými umeleckými smermi ako exprepresionizmus, kubizmus, surrealizmus i mnoho iných. Jeho umeleckú tvorbu preto nevieme jednoznačne zaradiť. Jeho fantázia bola veľmi bohatá.
Na tvorivej dielni sa vydáme po stopách Paula Kleeho a inšpirujeme sa jeho obrazom „Hrad a Slnko“, vytvorený z rôznych geometrických tvarov a farieb. Budeme recyklovať staré programové karty Rosenfeldovho paláca a vytvárať si spoločne prostredníctvom farebných geometrických tvarov veľkorozmerné krajiny. Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami.

Malé dejiny umenia alebo leto s umením 3 nadväzuje na úspešné prvé dva ročníky, počas ktorých sa podarilo predstaviť návštevníkom rôznych umelcov a umelecké skupiny, ktoré existovali počas obdobia, kedy žila rodina Rosenfeldovcov a ich vzťah k umeniu sa odrazil na architektúre paláca, ktorý dali postaviť. Predstavovanie umelcov cez tvorivé edukačné aktivity širokej verejnosti, ktorí žili a tvorili v rovnakom čase ako Rosenfeldovci, je opäť zámerom celého projektu.
Na tomto ročníku si predstavíme umelcov ako Henri Rousseau, Emil Nolde, Paul Klee a Joan Miró. Poďte s nami nazrieť za oponu tvorivého procesu týchto umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia. Vítaní sú všetci, ktorí majú chuť spoznávať umenie.

Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, +421 41 7649 692). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu.)

Vstup zdarma.

Malé dejiny umenia alebo leto s umením 3 sú súčasťou festivalu Ignácove dni v Rosenfeldovom paláci.
Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o.z.)

Foto: Rosenfeldov palác