Kontrabas

21.01.2020 / 19:00

Monodráma nemeckého spisovateľa a dramatika Patricka Süskinda Kontrabas je slovenskej divadelnej verejnosti známa predovšetkým vďaka veľmi úspešnému naštudovaniu v Štúdiu L+S v hlavnej úlohe s Martinom Hubom. Táto inscenácia sa od svojej premiéry v roku 1988 hrala neuveriteľných 24 divadelných sezón. Nový pohľad na slávny Süskindov text ponúka Slovenské komorné divadlo v Martine, ktoré ju naštudovalo v réžii Romana Poláka. Je divadelným predstavením i koncertom zároveň, stretnutím generácií, otca so synom, človeka s minulosťou, so sebou samým.
V hlavných úlohách sa predstavia herec František Výrostko, ktorý je hercom a riaditeľom divadla v Martine a jeho syn František Výrostko mladší, ktorý je hudobníkom, hráčom na kontrabas, koncertným umelcom pôsobiacim v mnohých domácich i zahraničných telesách so zameraním na súčasnú vážnu hudbu
 
V tejto efektnej hre o osamotenom hudobníkovi, ktorý vedie svoje monológy o milovanom a zároveň nenávidenom hudobnom nástroji vo zvukotesnej izbe, preukázal Süskind svoju schopnosť písať závažné texty veľmi komunikatívnym a atraktívnym spôsobom, ktorý môže zasiahnuť širokú divácku vrstvu. Rozprávanie zakomplexovaného, bezvýznamného umelca, ktorého nikto nepozná, hoci hrá na najväčšom, a pritom v orchestri najnenápadnejšom hudobnom nástroji, vrcholí túžbou po veľkom čine, ktorým by sa preslávil a získal by ženu – Femme Fatale, speváčku o ktorej už roky sníva. Dokázal by obrátiť pozornosť verejnosti na svoju osobu svojim škandalóznym činom. Na svoj čin však zrejme nikdy nebude mať dosť odvahy.
 
 
Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.).
 
Vstupné: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)

Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstupné zadarmo.

 

Foto: Marek Jančúch