POĎ SA HRAŤ! JARNÉ PRÁZDNINY V PALÁCI

07.03.2022 - 11.03.2022

Prežite u nás tvorivé a hravé dopoludnia s vašimi deťmi. Na každý deň počas prázdnin máme pre vás pripravený zábavný a náučný program.
Budeme tvoriť, vyrábať, riešiť, počúvať, trénovať, získavať nové informácie. Na záver týždňa sa môžete tešiť na Rodinnú sobotu, počas ktorej nás navštívi Divadlo z domčeka a s inkluzívnym kinom sa vydáme na dobrodružstvo s obrovskou hruškou.
Začíname každý deň o 10:00hod.
Na podujatia, ktoré sa konajú v pondelok a vo štvrtok odporúčame rezervovať si miesto.7.3.2022 Pondelok / Nakresli si ovečku
O kresbe, ako ju nepoznáte. „Kedy sme naposledy kreslili? Pre niekoho je kresba zábavná, pre iného nudná, či dokonca zbytočná.
Ale kto z nás môže povedať, že nikdy nič nenakreslil?“ V pondelok nás navštívi spoluautorka knižky pre všetky tvorivé deti Daniela Čarná, galerijná pedagogička a kurátorka súčasného výtvarného umenia. Prevedie nás svetom kresieb, krásnych, záhradných aj celkom obyčajných.8.3.2022 Utorok / Bábky v podkroví
V podkroví Rosenfeldovho paláca sa otvára tajomný svet bábok v podobe stálej expozície. Expozícia vás prevedie históriou Bábkového divadla Žilina, najstaršieho profesionálneho bábkového divadla na Slovensku. Malí i veľkí zažijú skutočný divadelný svet. Kráčajte po chodníku plnom histórie, stretnite rôzne typy bábok, ocitnite sa za oponou či v tieňovom divadle, odfoťte sa ako Pipi, zahrajte sana dramatika alebo s drakom a staňte sa tak naozajstným bábkarom. Malých i veľkých budú čakať pracovné listy s rôznymi hravými a tvorivými aktivitami a úlohami. Nahliadnite spolu s nami za oponu bábkového divadla.
Voľná tvorivá aktivita. Možnosť prísť kedykoľvek od 10:00 do 16:00hod.

9.3.2022 Streda / Zariaďme si palác
Manželia Rosenfeldovci mali pravdepodobne svoj dom zariadený najmodernejším nábytkom, príznačným pre danú dobu, na stenách im viseli drahé obrazy, na masívnych vyrezávaných nábytkoch stáli známe umelecké diela a na podlahách sa vynímali vzácne perzské koberce. Dnes však ostal palác prázdny, poď ho zariadiť. Voľná tvorivá aktivita. Možnosť prísť kedykoľvek od 10:00 do 16:00hod.

10.3.2022 Štvrtok / Chceš mať pamäť ako slon?
Je dôležité trénovať a používať hlavu a samozrejme pamäť už odmalička. Ako na to, aké techniky používať, čo jesť, aký dôležitý je pri učení aj pohyb, toto všetko si skúsime a povieme počas zábavného tréningu pamäti. Podujatie je určené pre deti od 7- do 10 rokov.
V spolupráci s Krajskou knižnicou Žilina a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

11.3.2022 Piatok / Gašparko
Gašparko je komická postava v bábkovom divadle, šašo, kaukliar, šibal i podvodník. Napriek tomu patrí k najobľúbenejším bábkovým postavám na našom území. Stal sa synonymom bábky ako takej. Vyrob si vlastnú bábku Gašparka. Tvorivá dielňa pre deti.

Vstupy zadarmo.

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe respirátor, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy.

Foto: Marek Jančúch / Rosenfeldov palác