O trailoch a trailovom bicyklovaní v Žiline

11.05.2021 / 17:00

O rozvoji a budúcnosti trailového bicyklovania a budovania oficiálnych trailov s cyklistom Michalom Kolářom. Michael Kolář je ex-profesionálny cestný cyklista. Má 27 rokov a ako cestný cyklista odjazdil päť sezón vo World Tour, z toho štyri sezóny vedľa Petra Sagana! Bol jedným z jeho kľúčových pomocníkov, pomohol mu k víťazstvu veľakrát, najmä k trom titulom majstra sveta a stal sa súčasťou cyklistickej histórie.

Pôsobil v najväčších tímoch, dve sezóny s Tinkoff-Saxo, potom jedna sezóna s Tinkoff, a dve sezóny s Bora-Hansgrohe. Napriek tomuto všetkému nebol so sebou výkonnostne spokojný, nenapredoval tak ako chcel, takže urobil rozhodnutie, nájsť nový cieľ a po roku 2018 skončil jeho profesionálnu kariéru a prešiel na inú disciplínu Enduro! Momentálne sa sústreďuje na kvalitnú prípravu tejto sezóny, aby ako prvý cestný cyklista v histórii zanechal stopu v tejto cyklistickej gravity disciplíne na Enduro World Series!

Porozprávame sa o novom vzniknutom bike centre ŽILINA OKӨ TRAILS, na ktorom chlapci stále pracujú, aby pozdvihli komunitu horskej cyklistiky v regióne a spájali ľudí. Na diskusii sa dozvieme, čo všetko je potrebné na stavbu kvalitného oficiálne bike trailu a mnoho ďalších cyklo informácii.

 

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 16.45 hod.).

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe rúško, dezinfikovať si ruky a preukázať sa antigénovým testom nie starším ako 24 hodín alebo RT-PCR/LAMP testom nie starším ako 72 hodín.