Botticelli / Peklo (Réžia: R. Loop, 2016)

10.07.2019 / 18:00

Tradične býva súčasťou Dolce Vitaj filmová prehliadka CINEVITAJ; tohto roku s podtitulom Veľkí talianski majstri na plátne.
Dramaturgia prehliadky sa viaže k 500. výročiu smrti Leonarda da Vinciho – sochára, maliara, architekta, hudobníka a vynálezcu, ktorý je považovaný za archetyp „renesančného človeka“.
Cyklus dokumentárnych filmov o veľkých talianskych umelcoch priblíži aj ďalších majstrov talianskej renesancie a baroka – Raffaella a Caravaggia. Slovenská premiéra filmov sa uskutoční v hlavnej časti festivalu v Bratislave, u nás v paláci budete môcť zhliadnuť tieto štyri dokumenty počas letných mesiacov.

Objavte záhady mapy Danteho pekla a odhaľte tajomstvo najneúnavnejšieho umelca renesancie.

Jesenný blockbuster s Tomom Hanksom sa točil okolo záhad ukrytých v Botticelliho majstrovsky spracovanie slávnej Dantovej Božskej komédie. Chceli by ste poznať skutočnú pravdu? Aký je príbeh obrazu Inferno a je to skutočne akási mapa Dantovho pekla? Prečo skončilo toto veľkolepé dielo stratené a nedokončené a ako sa ho podarilo znovu objaviť? Dokument nazvaný Botticelli: Inferno je fascinujúcim a pozorným prieskumom rozhodnutým ukázať prekvapivo temnú stránku slávneho renesančného umelca, ktorý sa preslávil inak veľmi pokojnými a idylickými maľbami ako Zrodenie Venuše alebo La Primavera.

Trailer:
https://youtu.be/T4C5xpZm-ms

Réžia: Ralph Loop
Scenár: Ralph Loop