Florencino kníhkupectvo

18.03.2020 / 18:00

PODUJATIE ZRUŠENÉ. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

„Knižná revolúcia v ospalom mestečku“

Anglicko 1959. Do malého ospalého mestečka východného Anglicka, prichádza Florence Green, ktorá je aj napriek odporu kultivovanej, no bezohľadnej miestnej opozícií, rozhodnutá otvoriť svoje kníhkupectvo.

Film je nakrútený podľa predlohy románu Penelope Fitzgerald, The Bookshop, ktorého príbeh sa odohráva v r. 1959. Florence Green – vdova, stále plná života – sa rozhodne otvoriť prvé kníhkupectvo v ospalom prímorskom anglickom mestečku. Bojuje s depresiou, chladom a značnou apatiou miestnych obyvateľov. Sama sa snaží vytvoriť a priniesť niečo nové, v čom sa jej čoskoro začína dariť a jej život sa pomaly mení k lepšiemu. Systematicky sa snaží “vychovať“ tak trochu obmedzených miestnych obyvateľov, ktorí vďaka nej nachádzajú cestu k najlepšej súčasnej literatúre, vrátane Nabokovej škandalóznej Lolity a knihy 451 stupňov Fahrenheita od Raya Bradburyho, ktoré im začínajú otvárať oči a prebúdzať emócie.
Florencine aktivity a angažovanosť jej časom prinášajú spriaznenú dušu a spojenca v postave pána Brundisha. Táto spoločenská revolúcia jej však postupne vytvára aj zúrivých nepriateľov, vyvoláva nevraživosť u miestnych obchodníkov…

Réžia: Isabel Coixet
Scenár: Isabel Coixet podľa novely Penelope Fitzgerald
Kamera: Jean-Claude Larrieu
Strih: Bernat Aragonés
Hudba: Alfonso de Vilallonga
Hrajú: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson

Trailer:

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov.

Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.