Hitler verzus Picasso (r. Claudio Poli, 2018)

28.10.2020 / 18:00

ZRUŠENÉ

Oscarový herec Toni Servillo (Veľká nádhera) sprevádza na fascinujúcej ceste medzi piatimi súčasnými výstavami veľkých a nacistami zakázaných umelcov v New Yorku, Paríži, Holandsku a Nemecku.
Picasso, Monet, Chagall, Matisse, Kokoschka – nacisti ich vo svojej dobe verejne označili za „neschopných šarlatánov“ a ich diela zakázali.
Čo stálo za nacistickou obsesiou výtvarným umením a aké poklady skrývali tajné zbierky Hitlera a Göringa? A čo sa našlo len pred pár rokmi za stenami mníchovského bytu Cornelia Gurlitta, syna vodcovho zberateľa?

Film plný unikátnych archívov a pohnutých svedectiev skladá príbeh systematickej deštrukcie a rabovania – od osudu rodiny galeristov Bernheimerových, ktorá skončila v koncentračnom tábore, až po neuveriteľnú kauzu Cornelia Gurlitta, syna nacistického kolaboranta a zberateľa umenia.
Okolo 1500 diel, medzi ktorými nechýbali doteraz neznáme obrazy Picassa alebo Moneta, boli odhalené až v roku 2010 a ich cena bola vyčíslená na viac ako milión eur. Diela „zvrhlého umenia“, ktoré už nemali uzrieť svetlo sveta, sa konečne vracajú do galérií.

Réžia: Claudio Poli
Scenár: Sabina Fedeli, Arianna Marelli
Kamera: Mateusz Stolecki, Marco Alfieri
Hudba: Remo Anzovino
Hrajú:Toni Servillo

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov.
Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 17.45 hod.).
Po naplnení kapacity bude sála uzatvorená, ďakujeme za pochopenie.

Naďalej je potrebné dodržiavať zvýšené hygienické štandardy, nutné rúško na tvári, dezinfekcia rúk – dezinfekčným zariadením v RP, dodržiavať soc. odstup.

Tešíme sa na Vás!