Hitler verzus Piccasso (r. Claudio Poli, 2018)

16.06.2021 / 18:00

Oscarový herec Toni Servillo (Veľká nádhera) sprevádza na fascinujúcej ceste medzi piatimi súčasnými výstavami veľkých a nacistami zakázaných umelcov v New Yorku, Paríži, Holandsku a Nemecku.

Picasso, Monet, Chagall, Matisse, Kokoschka – nacisti ich vo svojej dobe verejne označili za „neschopných šarlatánov“ a ich diela zakázali.
Čo stálo za nacistickou obsesiou výtvarným umením a aké poklady skrývali tajné zbierky Hitlera a Göringa? A čo sa našlo len pred pár rokmi za stenami mníchovského bytu Cornelia Gurlitta, syna vodcovho zberateľa?
Film plný unikátnych archívov a pohnutých svedectiev skladá príbeh systematickej deštrukcie a rabovania – od osudu rodiny galeristov Bernheimerových, ktorá skončila v koncentračnom tábore, až po neuveriteľnú kauzu Cornelia Gurlitta, syna nacistického kolaboranta a zberateľa umenia.Okolo 1500 diel, medzi ktorými nechýbali doteraz neznáme obrazy Picassa alebo Moneta, boli odhalené až v roku 2010 a ich cena bola vyčíslená na viac ako milión eur. Diela “zvrhlého umenia”, ktoré už nemali uzrieť svetlo sveta, sa konečne vracajú do galérií.
Réžia: Claudio Poli
Scenár: Sabina Fedeli, Arianna Marelli
Kamera: Mateusz Stolecki, Marco Alfieri
Hudba: Remo Anzovino
Hrajú: Toni Servillo
Trailer:

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov.
Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 17.45 hod.).

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe rúško, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy. Preukázanie sa testom už nie je potrebné.
Tešíme sa na Vás!