Jacques-Yves Cousteau: Odysea (réžia: J. Salle,2016)

15.05.2019 / 18:00

„Podmanivá cesta do sveta ticha“

Výpravná a hviezdne obsadená biografia rodiny Cousteau, ktorá pred našimi očami otvorila tichý svet pod morskou hladinou.
Rok 1946. Kapitán Jacques Cousteau si vďaka vynálezu akvalungu môže dovoliť vysnívanú vilu pri Stredozemnom mori. Svojich synov Philippa a Jeana-Michela zasväcuje do tajov potápania a zázračného sveta ticha. Zdanlivo idylické rodinné súžitie naruší Jacquesova túžba po dobrodružstve a dobývanie nesmierneho priestoru pod vodnou hladinou. Je pre to ochotný obetovať všetko. Aj vzťah s citlivým Philippom. Roky potom spája oboch mužov láska k oceánom. Otec ich však túži dobývať a syn chrániť.

Jérôme Salle je francúzsky režisér a scenárista, ktorého tvorba je spojená predovšetkým s mainstreamovou žánrovou kinematografiou. Debutoval úspešným romantickým thrillerom Hľadajte Anthonyho (2005), presadil sa dvojdielnou adaptáciou belgického akčného komiksu Largo Winch (2008, 2011) i detektívkou Zulu (2013), v ktorých pracoval s hviezdnou dvojicou Orlando Bloom / Forest Whitaker. Dlhodobo spolupracuje s hudobným skladateľom Alexandrom Desplatom. Odysea je jeho najväčším projektom, ktorý patril v roku 2016 medzi najočakávanejšie a komerčne najúspešnejšie snímky vo Francúzsku.

Trailer:
https://youtu.be/u0Vfx1wL5h0

Réžia: Jérôme Salle
Scenár: Jérôme Salle, Laurent Turner
Kamera: Matias Boucard
Hudba: Alexandre Desplat
Hrajú: Audrey Tautou, Lambert Wilson, Pierre Niney, Chloe Hirschman a ďalší

Nevhodné pre maloletých do 12 rokov.