Kráľovná Kristína (r. Mika Kaurismäki, 2016)

30.09.2020 / 18:00

Z technických príčin nastala zmena titulu, namiesto filmu Kráľovská aféra Vám ponúkame projekciu filmu Kráľovná Kristína, z prostredia švédskej kráľovskej rodiny.

Ďakujeme za pochopenie.

„Dievča, ktoré zmenilo dejiny“

Príbeh švédskej kráľovnej Kristíny, ktorá nastúpila na trón vo veku šiestich rokov, je portrétom extravagantnej mladej ženy, ktorá sa vzpierala tradícii i konvenciám a popritom zmenila beh dejín.

Mladá žena vzdorujúca konzervatívnym silám brániacim pokroku sa rozhoduje medzi rozumom a citom, medzi kvalitným moderným vzdelaním a anachronickým svetom štátnických povinností – medzi úchvatnosťou svojej mysle a nezrozumiteľnými túžbami svojho tela.

Ocenenia:
Cena Jussi za najlepšie kostýmy, 2016
Cena pre najlepšiu herečku (Malin Buska), Montréal World Film Festival 2015

Réžia: Mika Kaurismäki
Scenár: Michel Marc Bouchard
Kamera: Guy Dufaux
Strih: Anssi Tikanmäki
Hudba: Hans Funck
Hrajú: Malin Buska, Sarah Gadon, Michael Nyqvist, Lucas Bryant, Hippolyte Girardot, Peter Lohmeyer, François Arnaud, Martina Gedeck, Patrick Bauchau, Samuli Edelmann

Nevhodné pre maloletých do 15 rokov.
Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 17.45 hod.).
Po naplnení kapacity bude sála uzatvorená, ďakujeme za pochopenie.

Naďalej je potrebné dodržiavať zvýšené hygienické štandardy, nutné rúško na tvári, dezinfekcia rúk – dezinfekčným zariadením v RP, dodržiavať soc. odstup.
Tešíme sa na Vás!