RODINNÁ SOBOTA: Ako sa Gašpar takmer kráľom stal / Divadlo z domčeka

12.03.2022 / 15:00

Milí návštevníci,
ospravedlňujeme sa, ale zajtrajšie (12.3.) bábkové predstavenie Ako sa Gašpar takmer kráľom stal musíme zo zdravotných dôvodov hercov zmeniť. Zajtra o 15:00 sa môžete tešiť na Divadlo na hojdačke s predstavením Posledný dinosaurus.

Poďte spolu s nami objavovať umenie zábavnou formou.

V múzeu sa z vajíčka vyliahne malý dinosaurus, ktorému personifikujeme ľudské správanie aj pocity. Tak ako každé dieťa, aj náš dinosaurus – Samo, v istom období sa pýta, odkiaľ pochádza, kto a kde sú jeho rodičia. A keďže je na svete sám, vydá sa hľadať svoju rodinu. Putuje po svetadieloch, z ktorých je v inscenácii o každom veselá pesnička (zameraná na základné geografické, podnebné, či biologické jedinečnosti). Teda okrem hlavnej sociálnej príbehovej línie – hľadania identity, pravej rodiny a priateľstva, obohacujeme základnú tému aj o poznávanie sveta (svetadielov), cez zvieratká v príbehu.

Dĺžka predstavenia: 40-45 minút

Divadlo na hojdačke je občianske združenie, zamerané na tvorbu pre deti a mládež. Ako nezávislé divadlo fungujú z vlastných zdrojov, s občasným prispením donorov a grantov. Ich tvorba čerpá z námetov klasických autorov, blízke sú im aj občasné experimenty a tiež umelecké vzdelávanie. Cieľom ich činnosti je snaha skĺbiť umeleckú tvorbu s pedagogickými zámermi učiteľov a hodnotovo prispieť k formovaniu mladej generácie.

Rodinná sobota je podujatie, ktoré pripravujeme jeden krát do mesiaca, jej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

Účasť podmienená prihlásením.
Vstup zadarmo.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 14.45 hod.).

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe respirátor, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy.