ZRUŠENÉ_RODINNÁ SOBOTA: Ako sa Gašpar takmer kráľom stal / Divadlo z domčeka

11.12.2021 / 15:00

Poďte spolu s nami objavovať umenie zábavnou formou.

Ako sa Gašpar takmer kráľom stal.

Tradičné bábkové predstavenie pre deti a ich rodičov.
Starý príbeh o tom ako sa Gašpar takmer stal kráľom a deťom nemal kto rozprávky rozprávať.

Dĺžka predstavenia: 35 minút

Divadlo z domčeka je divadlo, ktorého nápady sa tvoria v domčeku a so svojím domčekom sa radi vydávajú na blízke aj ďaleké cesty. Zameriavajú sa hlavne na bábkové divadlo pre detského diváka a na klasické ľudové rozprávky. Snažia sa znovu oživiť tradíciu bábkarstva, preto hrávajú aj s klasickými marionetami a občas si zavolajú aj už takmer zabudnutého Gašparka. Po bábkovom predstavení bude nasledovať tvorivá dielňa pre deti a rodičov, kde si budú môcť vyrobiť jednoduchú bábku Gašparka.

Rodinná sobota je podujatie, ktoré pripravujeme jeden krát do mesiaca, jej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

Účasť podmienená prihlásením.

Vstup zadarmo.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 14.45 hod.).Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti)
Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe respirátor, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy. Vzhľadom na aktuálne opatrenia môžu hromadné podujatia v Rosenfeldovom paláci navštíviť osoby spadajúce do skupiny OP, tzn. osoby plne zaočkované alebo osoby, ktoré prekonali COVID-19 za ostatných 180 dní.