Rodinná sobota: Čítanie pre najmenších

23.11.2019 / 10:00

V novembrovú rodinnú sobotu k nám zavíta veľvyslanec Rozprávkovej republiky Ján Cíger z Mädokýša, hraškológ a kancelár Úradu prezidenta Janka Hraška.
Jano Cíger pravidelne cestuje za fanúšikmi Janka Hraška po celom Slovensku a v rámci vlastného projektu Hraškola v nich podnecuje učenie formou hry, rozvíja v nich fantáziu, myslenie, či tvorivé písanie.
V priestoroch stálej expozície Bábky v podkroví bude najmenším rozprávať svoje rozprávky.

JANKO CÍGER (57) vlastní známy antikvariát v Martine. Kedysi spoluzakladateľ literárneho klubu Mädokýš a odvtedy sa jeho meno spája nielen s literatúrou ale aj s knihami. Do rádia Regina píše glosy, organizoval programy pre školy pod názvom Hraškola a usporadúval literárnu súťaž Janko Hraško ešte žije. V antikvariáte organizuje literárne podujatia. Vydal knihy pod názvom Tak píše Jano a Výbuch. V roku 2016 sa stal prvým predsedom ženského spolku Živena, Miestny odbor v Martine.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 09:45 hod.).

Určené pre rodiny s deťmi.
Vstupné zadarmo.