RODINNÁ SOBOTA: Deti splnu / Divadlo SpozaVoza

01.04.2023 / 15:00

Na svete žije asi 18 rôznych druhov tučniakov.
Tučniak cisársky je najväčším tučniakom na Zemi. Jeho chôdza je nemotorná, ale vo vode je veľmi dobrý plavec. Tučniaky vždy chodia v skupinkách a so svojím partnerom zostanú celý život. Deti splnu je edukatívna inscenácia o inakosti – autizme, zaradení sa do kolektívu a šikane.
Hravou, hudobnou a metaforickou formou sprostredkúva život hlavnej postavy – autistu Jonáša a jeho okolia, ktoré sa s poruchou musí dennodenne vyrovnávať.
Réžia, scenár: Miro Mihálek
Scénografia: Viktória Csányiová
Hudba: Róbert Švec
Hrajú: Róbert Švec, Miro Mihálek
Hlasy: Dominik Morávek, Dominika Vavrová, Martina Viziová, Matilda Šefčíková, Martin Jurica, Johanka Polgárová
Výroba scény: Jozef Koczman
Vizuál plagátu: Viktória Csányiová
Video: Dano KrnáčDeň po rodinnej sobote, 2. apríla, je Svetový deň povedomia o autizme, preto sme sa rozhodli odohrať práve toto bábkové predstavenie.Ak by ste chceli nejakou formou vyjadriť podporu aj vy, dajte si na seba niečo modré.
Jedenkrát do mesiaca pripravujeme podujatie s názvom Rodinná sobota, ktorej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre.
Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Určené pre rodiny s deťmi.

Vstup: 3,00 Eur (dospelí – 18+) / 1,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác