RODINNÁ SOBOTA: Dom duchov

22.10.2022 / 19:00

Ako sa zabávali Rosenfeldovci, zabavte sa spolu s nimi.
Už tradične, na jeden večer v roku, sa do Rosenfeldovho paláca vrátia jeho pôvodní obyvatelia.
Tentokrát sa však pozrieme na to ako trávili po večeroch svoj voľný čas. Rosenfeldovci, tak ako aj ostatné rodiny, ktoré patrili do vyššej spoločnosti, sa radi zabávali, teraz sa môžete zabaviť aj vy spolu s nimi a nazrieť tak do dávnych čias, kedy bol palác na vrchole svojej slávy, plný večierkov a divadelných predstavení.
Budete si môcť zatancovať aj dať si vyveštiť svoju budúcnosť. V podkroví ožijú bábky a tešiť sa môžete aj na fotokútik.
Zakrádať sa večerným palácom so samotnými Rosenfeldovcami však nebude jednoduché, návštevníkov budú čakať rôzne úlohy, ktoré im postupne „odomknú“ ďalšie priestory.
Zabával sa po večeroch aj samotný Ignác, keďže na jeho pleciach bol celý chod banky?
Príďte to odhaliť sami, viac vám už neprezradíme.Dvere Rosenfeldovho paláca budú pre vás otvorené od 19:00 do 21:00. Zastavte sa kedykoľvek počas uvedených hodín podujatia.Rodinná sobota je podujatie, ktoré pripravujeme jeden krát do mesiaca, jej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

Vstup zdarma.