RODINNÁ SOBOTA: Marec mesiac knihy

11.03.2023 / 15:00

Tvorivá dielňa pre deti
V rámci rodinnej soboty sme si pre vás pripravili tvorivú dielňu venovanú knihám, predsa len marec je mesiacom knihy.
Pokúsime sa vyrobiť si svoju vlastnú knižku, ale nebude to také jednoduché. Najskôr sa naučíme ako sa taká kniha viaže pomocou ihly a nite, kto sa neodváži tomu bude stačiť aj lepidlo, vyrobíme si obal a vyzdobíme ho „mramorovým papierom“ , ktorý si sami vytvoríme.
Mramorovanie (marble art) je veľmi jednoduchá technika, pomocou ktorej sa ľahko a rýchlo zafarbia – namramorujú dekorované predmety. Dekorácia však nezíska „nudnú“ jednoliatu farbu, ale dúhové prelínanie niekoľkých farieb podľa voľby. Výsledný vzor je veľmi podobný mramoru. Každý výrobok je originál, pretože sa nikdy nepodarí namramorovať druhý úplne rovnako. Mramorovaním si deti vyrobia titulnú stranu vlastnej knižky.

Jedenkrát do mesiaca pripravujeme podujatie s názvom Rodinná sobota, ktorej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

Kapacita sály je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Určené pre rodiny s deťmi.

Vstup: 2,00 Eur (dospelí – 18+) / 1,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác