RODINNÁ SOBOTA: Papier znesie všetko / Lucia Tallová

20.01.2024 / 15:00

Tvorivá dielňa pre rodiny s deťmi pod vedením Lucie Tallovej.

Témou workshopu nadväzujeme na aktuálnu sériu koláží Lucie Tallovej, s názvom “Unstable Monument”, ktorá je súčasťou výstavy Krehkosť karyatídy.

Architektúra, fragmenty budov, sochy, stĺpy a monumenty, ktoré svojou zložitou a vratkou kompozíciou vzdorujú osudu aj gravitácii. Pod heslom “papier znesie všetko” sa môžu účastníci workshopu stať na chvíľu architektmi a navrhnúť si svoj vlastný monument, stavbu, kde netreba premýšľať nad pravidlami statiky. Práve naopak, čím budú stĺpy vyššie a krivšie a celá stavba bude pôsobiť viac absurdne, tým lepšie. Tieto surreálne pomníky, vyrastú do výšin a budú balansovať na nestabilných základoch. Tie budeme tvoriť pomocou výstrižkov z kníh, nožničiek, lepidla a papiera. Lektorkou tvorivej dielne bude samotná autorka aktuálnej výstavy Lucia Tallová.

Jedenkrát do mesiaca pripravujeme podujatie s názvom Rodinná sobota, ktorej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

Kapacita je obmedzená, preto je účasť podmienená prihlásením (info@rosenfeldovpalac.sk).

Určené pre rodiny s deťmi.

Vstup: 2,00 Eur (dospelí – 18+) / 1,00 Eur (študenti – ZŠ, SŠ, VŠ)
Deti (do veku 6 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo

Foto: Rosenfeldov palác