RODINNÁ SOBOTA: Výlet do renesancie / Féder Teater

19.02.2022 / 15:00

Poďte spolu s nami objavovať umenie zábavnou formou.
Spoznajte jedno z najkrásnejších období histórie. Predstavíme si móresy aj módu, zažijeme napínavé súboje i neočakávané zvraty. Budeme spolu tancovať i prezliekať kabáty. To všetko skrz najznámejšiu romantickú tragédiu, od toho najznámejšieho renesančného dramatika. Doslova Vás vtiahneme do deja. Interaktívne predstavenie o láske, hrdinstve a cti nielen pre deti.
Ps: R+J=VLFéder Teáter je hudobno – bábkové divadlo. Pochádza z Pezinka a hrá pre dospelých, deti a dokonca, ako jedno z mála divadiel na Slovensku, i pre batoľatá. Svoju tradíciu si predáva už nejakú tú generáciu. Spracováva príbehy z regiónu, z pera rodákov ako je napríklad Vinco Šikula, no i autorské námety. Vďaka svojej rozmanitosti ponúka komorné predstavenia, škôlkohry, výchovné koncerty, pouličné ale aj historizujúce divadlo z 15. storočia.Dĺžka predstavenia: 40 minútRodinná sobota je podujatie, ktoré pripravujeme jeden krát do mesiaca, jej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.Účasť podmienená prihlásením.
Vstup zadarmo.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 14.45 hod.).

Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať:
– pri vstupe mať na sebe respirátor, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy.
Vzhľadom na aktuálne opatrenia môžu hromadné podujatia v Rosenfeldovom paláci navštíviť osoby spadajúce do skupiny OP (pre osoby nad 18 rokov a dvoch mesiacov), tzn. osoby plne zaočkované alebo osoby, ktoré prekonali COVID-19 za ostatných 180 dní. Hromadné podujatia pre osoby od 12 rokov a dvoch mesiacov do 18 rokov a dvoch mesiacov sú v režime OTP, tzn. osoby plne zaočkované alebo osoby, ktoré prekonali COVID-19 za ostatných 180 dní, alebo osoby s negatívnym AG testom zo dňa konania podujatia s čestným prehlásením zákonného zástupcu (v prípade domáceho samotestu). Hromadné podujatia pre osoby do 12 rokov a dvoch mesiacov sú bez obmedzení.