TVORIVÁ DIELŇA: Matisse a dekupáž

19.07.2022 / 14:00 - 16:00

TVORIVÁ DIELŇA / Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2: Matisse a dekupáž
Tvorivá dielňa pre deti.

Henri Matisse bol francúzsky maliar, ktorý patril k skupine fauvistov, prezentujúcich sa odvážnymi odtieňmi a ťahmi štetca. Skúmal farebné škály orientálnych kobercov a severoafrickú prírodnú scenériu a vytvoril tak štýl, ktorý mal veľký vplyv na moderný dizajn. Neskôr sa jeho práca zjednodušovala a viedla k abstraktným dielam, v ktorých využíval nastrihané kúsky papiera takzvanú découpage alebo dekupáž.

Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami. Vydáme sa po stopách Henriho Matissa.

Projekt Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2, nadväzuje na úspešný prvý ročník a opäť sa viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť.
Zámerom projektu je cez tvorivé edukačné aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami, verejnosti. Cieľom projektu je zrealizovanie prednášok, workshopov pre dospelých, seniorov a tvorivých dielní pre deti počas mesiaca júl. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.

Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289).
Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu.

Vstup zdarma.

Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o.z.

Zdroj textu:
Umenie, unikátny obrazový sprievodca. A. Graham-Dixon
Príbeh umenia. E. H. Gombrich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Marek Jančúch / Rosenfeldov palác