Vianočný linoryt

05.12.2022 / 18:00

V paláci bude zase tvorivo. Monika Ondášová nás opäť oboznámi s jednoduchou a zábavnou technikou linorytu. Tentokrát sa však nebudeme inšpirovať palácovou secesiou, ale témou bude obdobie Vianoc, ktoré nás čoskoro čaká. Linorytové grafiky potom budete môcť využiť aj ako darček pre svojho blízkeho.
Tvorivá dielňa bude rozdelená na dve časti. Prvá časť sa bude konať v pondelok 05.12.2022, na ktorej budeme ryť vianočné vzory do linolea. Druhá časť, samotná tlač na krásnom, historickom ručnom tlačiarenskom stroji, bude prebiehať následne v pondelok 12.12.2022 od 17:00 do 19:00hod.
Svoje grafiky si budete môcť prísť potom vytlačiť kedykoľvek počas uvedených hodín. Monika vám bude k dispozícií, aby vám pomohla a poradila ako obsluhovať tlačiarenský stoj. Tlač bude prebiehať individuálne.Monika Ondášová je absolventkou odboru propagačného výtvarníctva. V súčasnosti pracuje ako geodet, no umenie je stále veľkou a neoddeliteľnou súčasťou jej života, ktorému venuje značnú časť svojho voľného času. Okrem grafickej techniky linorytu sa venuje aj ilustráciám, ktoré tvorí pod pseudonymom Dent de Lion.Tvorivá dielňa je určená pre dospelých a deti od 10 rokov v sprievode dospelej osoby.
Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).

Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia podujatia (t.j. do 17.45 hod.).
Vstup zadarmo.